Šolska
svetovalna služba
Šolska svetovalna služba je tisto posebno mesto na šoli, s katerega se vzpostavlja svetovalni odnos z vsemi udeleženci na šoli.
Namen svetovalnega dela je pomagati, svetovati in sodelovati v vzgojno-izobraževalnem procesu s ciljem, da bi bili učenci, učitelji, starši in ustanova kot celota čim bolj uspešni pri doseganju splošnih in posebnih vzgojno-izobraževalnih ciljih.
Kaj je naše delo?
Pomoč, sodelovanje, komunikacija
Pri svojem delu sodeluje tako z učenci kot tudi z njihovimi starši, učitelji in z vodstvom šole. Poglavitna vloga svetovalnega dela na šoli je skrb za osebni napredek učencev. Z otroki in starši se najprej sreča ob vstopu v šolo. Med šolanjem otrok postopoma prehaja iz obdobja igre v življenje z obveznostmi. Potrebe po prilagajanju in osamosvajanju pa tako rastejo vse do trenutka, ko je pred njim odločitev, kam po osnovni šoli. Šolska svetovalna služba je na tej poti spremljevalec, ki poskuša pristopiti, ko zmanjka moči, ali usmeri pogled v pravo smer, ko se zazdi, da se vse rešitve izmikajo.
Šolska svetovalna delavka
V okviru svojega dela svetuje učencem, staršem in tudi učiteljem, po potrebi pa se po pomoč obrača na zunanje inštitucije in sodelavce. Pomembno je, da tako učenci kot starši veste, da se ob pojavitvi težav, ki jih prinaša šolanje in odraščanje, ter drobnih zadreg lahko obrnete na nas. Otroci se s tem naučijo ene najpomembnejših veščin za življenje, to je v pravem trenutku poiskati pomoč.
Jasmina Peternelj
Uradne ure: |
Ponedeljek, 7.30–9.30 Sreda, 12.00–14.00 Petek, 7.30-9.30 in 12.00–14.00 |
Dodatne informacije
Vpis v srednje šole
Informacije o vpisu v srednje šole, merila za vpis, izračun točk, dnevi odprtih vrat, ipd.
Svetovalni center Istre
Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše Istre
Safe.si
Točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav
Tom telefon
Telefon za otroke in mladostnike za pomoč v stistki: 116 111
To sem jaz
Informiranje in strokovno svetovanje za mlade