Izmenjevalnica semen, sadik in potaknjencev

Spoštovani,

bliža se tradicionalna marčevska prireditev s katero že vrsto let slavimo ljubezen, prebujanje narave in rojstvo novega življenja. Ker želimo po svojih močeh soustvarjati trajnostno prihodnost, smo lansko prireditev popestrili z izmenjevalnico semen, sadik in potaknjencev. Zaradi dobrega odziva s strani obiskovalcev in veselja naših učencev ob sami izmenjavi lončkov, smo se določili, da izmenjevalnico organiziramo tudi letos.

Vabljeni vsi nadobudni rastlinoljubci, ki bi svoje domače lončnice zamenjali za kakšno svežo pridobitev, pa tudi  tisti, ki želijo delček »zelene džungle« vnesti v svoj dom prvič in potrebujejo le motivacijo za začetek.

Vsak lahko prinese karkoli od rastlinja, ki ga ima doma. Izmenjevali bomo lončnice, zelišča, grmovnice, potaknjence in domača semena. Sodelujoči bodo pred pričetkom prireditve odložili rastline in semena (označena z imenom) na mize pred Kulturnim domom. Po kulturni prireditvi si lahko rastline in semena ogledate in izmenjate.

 Semena in rastline lahko tudi zgolj prinesete oziroma zgolj odnesete.

Prireditev bo 28. 3. 2024.

Vljudno vabljeni,

zaposleni in učenci

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)