Ukrepi za preprečitev širjenja SARS-Co-2

Spoštovani starši!

Po vseh informacijah se bo letošnje šolsko leto začelo tako, kot smo bili vajeni pred marcem 2020, torej pred pojavom nadležnega virusa SARS-CoV-2, ki je sicer še vedno zelo aktiven med nami, a nam zdravstvena stroka sporoča, da njegove posledice za širše prebivalstvo niso več tako nevarne.

Za začetek samo nekaj osnovnih izhodišč:

• V šolo naj prihajajo samo zdravi otroci.
  • Samotestiranje je prostovoljno v primeru znakov obolelosti doma, v domačem okolju. 10 testov mesečno že dobite v lekarni.
  • Zaščitne maske so presoja posameznika, se pa priporočajo za vse ranljive skupine.
  • Velik poudarek je na umivanju rok, na razkuževanju, na ustrezni higieni kašlja.
  • Šole smo zavezane k rednemu in pogostemu prezračevanju vseh prostorov.

Okrožnice, odloke ter navodila in priporočila NIJZ si lahko preberete v Covid informacijah na desni strani.

Obvestilo staršem ministra za zdravje in ministra za izobraževanje, znanost in šport

Uspešen, predvsem pa zdrav začetek novega šolskega leta