KULTURNI DAN »RASTEM S KNJIGO«

28. 3. 2022 so sedmošolci sodelovali pri kulturnem dnevu v okviru projekta »Rastem s knjigo«. Osnovni namen projekta, ki je pod okriljem Javne agencije za knjigo, je spodbuditi mlade k branju slovenskih avtorjev, zato v sklopu tega projekta učenci tudi dobijo v dar izbrano knjigo. Letos je to »Jaz sem Andrej« pisatelja Vinka Modendorferja.

Z učenci smo se pogovarjali o pomenu branja, razmišljali ob mislih o branju ter pripovedovali o njihovem odnosu s starimi starši. V sodelovanju z učiteljico računalništva so ustvarjali z aplikacijo Jamboard, kjer so zapisali najljubše misli o branju in napisali sporočilo svojim starim staršem.

Po malici so se z avtobusom odpeljali v Koper in obiskali Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja, Oddelek za mlade bralce. Knjižničarka Tina Škrokov jim je podrobneje predstavila projekt, ogledali so si reklamni film o izbrani knjigi in njenem avtorju, reševali kviz o Prešernu, spoznali sistem Cobiss in druge spletne storitve, ki jih nudi koprska knjižnica.

IZDELKI UČENCEV: Izdelek 1, Izdelek 2, Izdelek 3, Izdelek 4, Izdelek 5

Nataša Jerman

Koordinatorica projekta

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)