Slovenski kulturni praznik – Prešernov dan

V torek, 8. 2. 2022, praznujemo slovenski kulturni praznik. S tem praznikom se spominjamo našega največjega pesnika, prav tako pa z njim obeležujemo in se spomnimo dosežkov slovenske kulture.

Ob tem vas seznanjamo, da je poleg torka, 8. 2. 2022, ko je državni praznik, pouka prost dan tudi ponedeljek, 7. 2. 2022. Pouka prost dan je določen s sklepom šolske ministrice o spremembi šolskega koledarja za šolsko leto 2021/2022.

V teh časih si umetnost tako kot večina dejavnosti išče prostor na spletu. Tako tudi naša prireditev.

Pogrešamo živo umetnost, ko se gledalec in ustvarjalec srečata iz oči v oči, ko si delita isti čas in prostor, navdušenje, ganjenost, solze, smeh, čustva …

Umetnost nas uči sočustvovati z ljudmi, ki niso mi.

Umetnost nas uči opazovati življenje tako kot narava.

Umetnost nas uči razmišljati, nam razvija domišljijo in nam dovoli, da spustimo svoja čustva na svobodo.

Umetnost nas bogati in dela človeške.

Želimo vam prijeten praznik kulture.