Pojav okužbe v šoli, 10. 9. 2021

Spoštovani starši in učenci,

obveščeni smo bili, da je bil v oddelku 8. c potrjen primer okužbe s SARS-CoV-2. Zaradi navedenega razloga, za oddelek 8. c, prehajamo k izvajanju pouka na daljavo. Upoštevajoč navodila Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) smo identificirali visoko rizične tesne kontakte z osebo s potrjeno okužbo. Skladno z navodili NIJZ smo vam/jim priporočili 10-dnevno karanteno na domu.

Tudi če vaš otrok ni bil prepoznan kot visokorizični kontakt, je najverjetneje imel stik z okuženo osebo, zato je pomembno, da v obdobju 14 dni od zadnjega tesnega stika (6. 9. in/ali 7. 9. 2021) z osebo s covid-19 pozorno spremljajte otrokovo zdravstveno stanje. Če se v tem času pojavijo simptomi ali znaki bolezni covid-19 (slabo počutje, prehladni znaki, kašelj, vročina, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, izguba vonja ali okusa, bolečine v žrelu …), ostanite doma in pokličite osebnega ali dežurnega zdravnika, kjer boste prejeli nadaljnja navodila. Zdravnik bo ocenil, ali je potrebna napotitev na vstopno točko zdravstvenega doma za odvzem brisa.

Ključne informacije o koronavirusu SARS-CoV-2 so dostopne na naslednji povezavi:
https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov.

Z lepimi pozdravi,

ravnateljica: Aleksandra Pobega

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)