DAN S SREČKOM KOSOVELOM

Šestošolci so imeli kulturni dan, posvečen spoznavanju primorskega pesnika Srečka Kosovela. Dejavnosti smo sooblikovali skupaj s Kosovelovo knjižnico iz Sežana. Po ogledu videa o življenju in ustvarjanju pesnika so učenci svoje znanje preverili s kvizom, nato pa poustvarjali ob njegovi poeziji.

Izdelali so tudi knjižne kazalke, ki jih bomo v okviru Nacionalnega projekta izmenjave knjižnih kazalk letos poslali na OŠ Starše. Učenci so preživeli pester in ustvarjalen dan. Ob koncu dejavnosti so pripravili tudi razstavo v čast Kosovelu in spominu na 95-obletnico smrti, ki jo obeležujemo 27. maja. Njihovi izdelki pa so objavljeni tudi na spletni strani Kosovelove knjižnice Sežana.

Mateja Tomažič Jakac

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...