Prešernov dan, slovenski kulturni praznik

Prešernov dan je osrednji slovenski kulturni praznik in državni praznik – dela prost dan v Republiki Sloveniji, ki ga praznujemo na 8. februar, obletnico smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna.

Na predvečer praznika poteka osrednja državna proslava, na kateri podelijo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada za vrhunske dosežke na področju umetnosti v Sloveniji.

Na šoli smo imeli vsako leto prireditev, kjer ste/so učenci pokazali svoje znanje o našem pesniku in njegovih delih. In tudi letos imamo prireditev – spletno prireditev, kjer ste se učenci ponovno izkazali z recitali Prešernovih del, s pevskimi in instrumentalnimi deli, ter risanjem njegovega portreta.

Hvala vsem, ki ste nam pomagali prireditev izpeljati.

ravnateljica: Aleksandra Pobega

(Skupno 454 obiskov, današnjih obiskov 1)