GIBALNI ODMOR

Ker med poukom na daljavo učenci preživljate veliko časa sede pred računalnikom, smo za vas pripravili rubriko GIBALNI ODMOR, v kateri boste dobili praktične napotke, kako redno prekinjati dolgotrajno sedenje z različnimi gibalnimi vsebinami.

Prvi izzivi vas že čakajo na: POVEZAVA

KORISTI GIBALNEGA ODMORA:

  • zmanjša negativne posledice dolgotrajnega sedenja,
  • izboljša osredotočenje za nadaljnje šolsko delo,
  • izboljša trenutno počutje.

KAKO GA IZVEDEMO:

  • o vsaki šolski uri imejte kratek odmor (2-3 minute), med katerim vstanete, pretegnete, prehodite nekaj korakov po stanovanju, prezračite prostor, popijete vodo in izvedete nekaj kratkih gimnastičnih vaj;
  • približno na sredini vašega šolskega urnika, ko nimate videokonferenc ali imate med videokonferencama več prostega časa, si vzemite 15-20 minut časa za gibanje, najbolje na svežem zraku, tudi ob različnih vremenskih pogojih (temu primerno se oblecite).

Naj gibalni odmor postane vaša vsakodnevna rutina!

učiteljici športa: Romina Umer in Laura Iličić

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)