Obvestilo učencem in staršem glede novega odloka vlade RS o nošenju mask

Drage učenke in učenci, spoštovani starši,

včeraj dopoldne smo šole prejele uradno okrožnico MIZŠ glede sprejetega odloka o nošenju mask v šolah, ki predvideva, da maske ves čas pouka uporabljajo učenci 7.-9. razreda. Natančnejša navodila, ki izhajajo iz okrožnice so, ko sledi:

“Uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza iz prejšnjega člena je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 2 metra.”

Ne glede na prejšnji člen se ta odlok ne uporablja za:

• osebe, vključene v vzgojno-izobraževalne programe v zavodih do vključno 6. razreda osnovne šole,
  • vzgojitelje predšolskih otrok in vzgojitelje predšolskih otrok-pomočnike pri opravljanju neposrednega dela z otroki,
  • učitelje do vključno 6. razreda osnovne šole, če je pri izobraževalni dejavnosti možno zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje,
  • učence od 7. razreda osnovne šole dalje in dijake srednjih šol, če je pri izobraževalni dejavnosti možno zagotoviti vsaj 1,5 m medosebne razdalje,
  • osebe, ki izvajajo organizirano športno vadbo.

Ker nam odlok omogoča, da lahko pouk tudi pri najstarejših učencih izvajamo brez mask, če lahko zagotovimo primerno razdaljo v razredu, bomo matične učilnice preuredili. Tako bomo na naši šoli od ponedeljka naprej maske vsi učenci in delavci šole uporabljali le v času:

• prihoda v šolo, gibanja v garderobi in v času prihoda do matične učilnice,
  • prehajanja med učilnicami (odhod na stranišče, kosilo ipd.),
  • odhoda iz šole.

Če kdo želi, lahko masko nosi ves čas bivanja v šoli.

Prosimo, da vsi učenci obvezno s sabo v šolo prinašajo svoje maske in da si jih nadenejo že v času, ko pridejo na šolsko dvorišče.

Ostanimo odgovorni in s tem zdravi! Spoštljiv pozdrav!