SVETOVNI DAN KNJIGE in NOČ KNJIGE

23. APRIL je SVETOVNI DAN KNJIGE in AVTORSKIH PRAVIC.

To je dan, ko praznujejo pisatelji, ilustratorji, knjižničarji in vsi, ki imamo radi knjige!

Z našimi osmošolci smo na daljavo izvedli kulturni dan

BRANJE JE POTOVANJE.

Razmišljanje in ustvarjalnost mladih knjigoljubcev je v tem dnevu dobila krila. V branje in ogled vam ponujamo kanček tega, kar je nastalo v dnevu, posvečenem branju in knjigam.

Začeli smo z obujanjem spominov. Najprej so se spominjali knjig, ki so jih zaznamovale v otroštvu. Le katere so izbrali?

Branje v otroštvu je odlična odskočna deska za branje v kasnejšem obdobju, saj kot ugotavljajo osmošolci, je branje pomembno in koristno (izjave učencev niso lektorirane).

Nekaj dobrih nasvetov o tem, zakaj je pomembno brati, pa si oglejte tu.

Na naši šoli RADI BEREMO VSI!

Ne verjamete, pokukajte v Nežin video!

In ker vemo, da na naši šoli radi berete vsi, od najmlajših do najstarejših, bomo na ta način obeležili tudi letošnjo NOČ KNJIGE in tako sodelovali v vseslovenskem projektu.

Kako sodelujete vi, dragi učenci? Preprosto.

Fotografirajte se s svojo domačo knjižno polico ali pri branju knjige v času karantene, poigrajte se s knjižnimi naslovi in iz njih tvorite kakšno misel, besedo. Morda kaj napišete o branju ali se posnamete! Idej je veliko, vi pa se prepustite domišljiji in ustvarjajte.

Fotografije in/ali izdelke pošljite knjižničarki Mateji na e-naslov: mateja.tomazic@os-hrvatini.si.

Fotografije bomo objavili na spletni strani šole in nekaj najizvirnejših nagradili, takoj ko bomo spet nazaj v šoli!