RASTEM S KNJIGO

V torek, 23. 4. 2024, ravno na svetovni dan knjige, smo v 7. razredu organizirali kulturni dan v sklopu projekta »Rastem s knjigo«, ki poteka pod okriljem Javne agencije za knjigo.

Prve tri šolske ure so potekale na šoli. Učencem smo najprej predstavili namen projekta, ki je spodbujanje branja kvalitetne slovenske mladinske literature. Nato so se učenci razdelili v skupine in ustvarjali knjižne kazalke, s katerimi bodo sodelovali na mednarodnem natečaju v izmenjavi knjižnih kazalk. Poleg tega so pisali zgodbe v stotih besedah s pomočjo pripovedovalnih kock in kart.

Dan smo nadaljevali z obiskom knjižnice v Kopru, Oddelek za mlade bralce. Vodja oddelka se je z učenci pogovarjala o pomenu branja, predvajala je kratek film o romanu Modri otok, spregovorila o avtorici te knjige in z učenci reševala literarni kviz.

Ob koncu obiska so učenci dobili v dar knjigo Modri otok, avtorice Irene Androjna.

ZGODBE V 100 BESEDAH

Nataša Jerman