RASTEM S KNJIGO 2023

20. 2. 2023 smo v 7. razredu izvedli kulturni dan v okviru projekta »Rastem s knjigo«, ki poteka pod okriljem Javne agencije za knjigo RS. Vsako leto učenci dobijo v dar knjigo. Letos je to bila »Reformatorji v stripu«, ki jo je napisal  Boštjan Gorenc – Pižama, ilustriral pa jo je Jaka Vukotič.

Z učenci smo se najprej zbrali v učilnici, kjer so pod mentorstvom učiteljice Mateje Tomažič Jakac spoznavali obdobje reformacije in pomembne slovenske reformatorje. V nadaljevanju so se lotili oblikovanja stripa in knjižnih kazalk.

Po glavnem odmoru so na Oddelku za mlade bralce v Kopru poslušali informacije o pomenu projekta Rastem s knjigo, reševali kviz o reformaciji in reformatorjih, spoznali sistem Cobiss ter knjižnični klasifikacijski sistem UDK.

Nataša Jerman

Koordinatorica projekta

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)