VESELI DECEMBER IN KRITIČNI POTROŠNIKI

Pred nami je mesec, v katerem se kar vrstijo praznični dnevi in dogodki povezani z njimi.  Komaj sta minila november in nakupovalni dan »črni petek«, ko nas decembrske police trgovin ter katalogi vabijo k novim nakupom.

Z učenci smo se minule dni pogovarjali, kaj si v prihajajočih dneh želijo. Svoje želje so zapisali. Po poslušanju pravljic  in pogovoru, smo učence povabili k razmisleku, kaj pa pravzaprav potrebujejo. Ko so zapisali svoje potrebe, so primerjali želje in potrebe. Sami so prišli do  določenih ugotovitev, ki jih bodo lahko spremljale v nadaljnjem življenju.

Povabili smo jih tudi k razmisleku, kaj pomeni hvaležnost. Zapisali so tudi, komu in čemu so lahko hvaležni.

Pretirano potrošništvo pomembno vpliva na okolje, in skrb za slednje je tudi eden izmed ciljev naše šole.

Naj v prihajajočih dneh bleščavi lesk trgovin, mest in domov ne odvrne pozornosti od tega, da je pomembno predvsem okolje, v katerem prebivajo tiho spoštovanje, ljubeča predanost in lesk v očeh soljudi.

Prižigajte iskrice v očeh soljudi in mirne praznične dni vam želimo.

 

  Mentorica Zdrave šole z »zdravošolci«

Suzana Bizjak Šenekar

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)