OB MEDNARODNEM DNEVU STRPNOSTI

Že peto leto v okviru Zdrave šole na šoli obeležujemo mednarodni dan strpnosti.

Mednarodni dan strpnosti (16. november) je spominski dan, ki ga je v Deklaraciji o načelih strpnosti razglasila Generalna konferenca UNESCO na svojem zasedanju 16. novembra 1995. Razglasitev je sovpadala s 50. obletnico nastanka UNESCA in podpisa Unescove ustave 16. novembra 1945.

Učenci že v prvi triadi v pogovorih po poslušanju zgodb in pravljic kritično ovrednotijo ravnanja posameznih književnih junakov. Primerjajo svoja ravnanja do sorojencev, vrstnikov, staršev… Iščejo  načine, kako bi lahko v posamezni situaciji ravnali drugače, bili bolj spoštljivi, ljubeznivi, razumevajoči drug do drugega, prijazni in bolj strpni.

Navajajo se na to, da morajo biti pozorni, ko  v okolju naletijo na nestrpno ravnanje ne le do njih samih, temveč tudi do vrstnikov. In da svojo odgovornost pokažejo tudi tako, da na nestrpnost do kogarkoli opozarjajo tako vrstnike kot odrasle. Na nas odraslih pa je, da jim prisluhnemo in ustrezno odreagiramo.

Mentorica Zdrave šole

Suzana Bizjak Šenekar

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)