Peš v šolo

TRAJNOSTNO POVEZANI je slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti.

Aktivnosti potekajo sicer celo leto, vrhunec dogajanja pa je vsako leto med 16. in 22. septembrom.

Akciji se v okviru Zdrave šole in Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), ki poudarja zdravstvene vidike pridružuje tudi naša šola.

Delite prevoz s sošolcem ali se odpravite peš, skočite na avtobus in izstopite eno postajo pred končnim ciljem ter preostanek poti prepešačite.

V tednu mobilnosti ste vabljeni, da se vsaj del poti napotite peš proti šoli s »pešbusom«.

Učitelji bodo učence čakali pred Kulturnim domom Hrvatini  in pred trgovino v centru Hrvatinov, od koder bomo šli v šolo peš.

Starše prijazno vabimo, da se med seboj dogovorite in  organizirate. Morda lahko en starš pripelje na zbirno mesto tudi sosedove otroke.

Zbirali se bomo med 7.30 in 7.45,  in sicer od ponedeljka 19. 9. do petka 23. 9. 2022.

Stopimo skupaj in spreminjajmo navade!  S tem prispevamo k skrbi za okolje in svoje zdravje.

Majhni koraki danes ustvarijo zdravje jutrišnjega dne.

koordinatorica Zdrave šole: Suzana Bizjak Šenekar