Četrtošolci smo pravi »pasjeljubci«

1. OPIS PSA – spoznavanje različnih pasem

Pri družbi smo razmišljali o problemu IZGUBIL SE JE KUŽA in izdelali OGLASE.  Pri slovenščini smo iskali podatke o različnih pasmah psov, izluščili bistvo in tvorili OPISE, ki smo jih slikovno obogatili.

2. KUŽA IZ ODPADNE EMBALAŽE

V okviru tehniškega dne smo razvijali praktične veščine. Vsak učenec je iz odpadne embalaže izdelal svojega štirinožca.

3. TAČKE POMAGAČKE NA OBISKU

Dne 9. 5. 2022 sta nas v spremstvu usposobljenih vodnic obiskali psički terapevtki po imenu Kuba in Rori.

Na šolskem vrtu smo se pogovarjali o kužkih, spoznali, kako skrbeti zanje, se podučili o odnosu med človekom in psom ter vlogi psa terapevta. Pokazali sta nam izvajanje trikov (daj tačko, prinesi žogo, različne položaje …). Učenci so z navdušenjem sodelovali, se psičk dotaknili, ju pobožali, izvedli trikce in jima ponudili priboljšek.

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)