Ukinitev napotitve v karanteno in samotestiranja v šolah

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada  RS  na  seji  18. 2. 2022  sprejela  odločitev  o  ukinitvi  napotitev  v  karanteno  ob visoko rizičnih kontaktih (VRK). Z dnem 19. 2. 2022 tako osebe, ki so bile v visoko rizičnem kontaktu z okuženo osebo, niso več odrejene v karanteno. V kolikor se bo v oddelku/razredu pojavila okužba, boste starši in zaposleni o tem zgolj prejeli obvestilo in usmeritve NIJZ. Zato vas prosim, da me o okužbi otroka/učenca še vedno obveščate. Odlok vlade.

V Uradnem listu Republike Slovenije št. 22/22 z dne 19. 2. 2022 je objavljen Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Odlok začne veljati v ponedeljek, 21. 2 2022.

Za področje vzgoje in izobraževanja so poglavitne naslednje novosti:

  • na področju vzgoje in izobraževanja se opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja preboleli, cepljeni in testirani (PCT);
  • ukinja se samotestiranje v šolah, tako za zaposlene kot tudi za učence.

V veljavi še vedno ostajajo naslednji ukrepi, ki so potrebni za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, in se z njimi zagotavlja varno učno okolje:

  • razkuževanje rok ob vstopu v prostore šole,
  • vzdrževanje medosebne varnostne razdalje,
  • uporaba zaščitne maske v zaprtih javnih prostorih.

Uporaba zaščitne maske ni potrebna za:

  • otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,
  • nastopajoče na kulturnih prireditvah,
  • osebe, ki izvajajo športno vadbo,
  • učence pri športni vadbi in pouku športa.

Ostanite zdravi in vse dobro.

Aleksandra Pobega, ravnateljica

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)