Nov odlok vlade

Spoštovani starši/skrbniki,

Vlada Republike Slovenije je na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Glede na ta nov odlok vlade je uporaba kirurške maske ali maske FFP2  v šoli obvezna za vse učence od dopolnjenega 6. leta starosti, od jutri, 8. novembra 2021.  Maske iz blaga niso več dovoljene. Maske so obvezne pri zadrževanju v vseh zaprtih prostorih šole (tudi matični učilnici). Uporaba zaščitne maske ni obvezna pri pouku športa. Maske so obvezne tudi pri zadrževanju zunaj, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 m. Prosim, da učenci pridejo v šolo s svojimi maskami.    

Od 15. novembra 2021 dalje, naj bi v šoli potekalo tudi samotestiranje učencev. Učenci lahko 15 testov za samotestiranje prejmejo v lekarni kot do sedaj. Glede samotestiranja učencev v šoli  vam bom posredovala več informacij v prihodnjih dneh.     

Odlok Vlade – Uradni list

Želim vam lepo nedeljo. 

ravnateljica: Aleksandra Pobega

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)