Vzgojno-izobraževalno delo od 8. 3. do 12. 3. 2021

Spoštovane učenke in učenci, spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada RS dne 3. 3. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih, ki bo začel veljati 5. 3. 2021 in bo veljal do 12. 3. 2021.

Odlok za osnovne šole ne prinaša novosti. Priporočilo NIJZ je, da se pouka udeležujejo le zdravi otroci in zdravi zaposleni. Naprošam pa vas, da ob kakršnem koli sumu ali potrjenem primeru okužbe s SARS-CoV-2 vašega otroka, to takoj sporočite ravnateljici šole.

Spremenjen je tudi odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužb. Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda dalje obvezna ves čas pouka (tako v matičnih razredih, kot v skupnih prostorih). Uporaba zaščitnih mask v matičnih razredih ni obvezna, je pa priporočljiva, tudi za učenke/učence od 1. do 5. razreda.

Priporočam, da imajo učenci s seboj še eno dodatno masko, da jo sredi dopoldneva lahko zamenjajo.

Tudi vas starše omenjeni Odlok obvezuje uporabo mask v prostorih šole in na zunanjih površinah pred šolo.

V upanju, da skupaj uspemo zajeziti širjenje virusa in, da ostanemo zdravi, vas lepo pozdravljam,

ravnateljica: Aleksandra Pobega

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)