TEDEN VSEŽIVLJENJSKEGA UČENJA

Teden vseživljenjskega učenja (TVU) je najvidnejša promocijska kampanija na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. S projektom se opozarja na pomembnost učenja v vseh življenjskih obdobjih. Vsi udeleženci in organizatorji prispevamo k udejanjanju slogana »Slovenija, učeča se dežela«.
Projektu Teden vseživljenjskega učenja smo se priključili tudi na naši šoli v sodelovanju z Društvom inovativnosti Ankaran in zunanjimi predavatelji ter izvedli različne aktivnosti za otroke.
S projektom smo želeli:
– ustvariti odprto učno okolje,
– narediti učenje privlačnejše,
– prizadevati si za dejavno državljanstvo, enake možnosti in socialno povezovanje,
– otrokom še olajšati dostop do širšega izobraževanja in usposabljanja.

Organizirali smo različne aktivnost in povabili različne predavatelje.
10. maja smo povabili zeliščarko Mojco Vulić, ki je osmošolcem in devetošolcem predstavila zelišča in uporabo le-teh v vsakdanjem življenju.
11. maja smo učence izbirnega predmeta turistična vzgoja peljali na strokovno vodenje Trsta, ki ga je vodil Fran Malečkar. Učenci so poleg turističnih znamenitosti spoznavali tudi vojaška in civilna zaklonišča pod mestom ter Slovence v Trstu.
Na delovno soboto, 11. maja, smo učencem ostalih razredov popestrili z zunanjim predavanjem ge. Bočajeve.
23. maja pa so imeli učenci potopis o Dubaju, ki ga je predstavila naša učiteljica Aleksandra Vatovec Zonta.