Ob mednarodnem dnevu strpnosti

Ob 16. novembru  – mednarodnem dnevu strpnosti smo se priključili projektu Dan za strpnost in prijateljstvo. Tema letošnjega projekta je bila »STOP OBREKOVANJU«.

S projektom smo želeli vse deležnike ozavestiti, da je obrekovanje s širjenjem škodoželjnih polresnic, neresnic, laži in izmišljotin z namenom škodovati osebnemu dostojanstvu drugega dejanje sovraštva in oblika nasilja nad posameznikom.

V posameznih oddelkih smo v okviru rednega pouka izvedli delavnice prilagojene starostnim stopnjam učencev. Poleg ozaveščanja pomena strpnosti so učenci razmišljali, kakšne so lahko posledice obrekovanja.  Cilj projekta je razvijanje in negovanje  medsebojnih odnosov, ki vsebujejo strpnost, sprejemanje, spoštovanje ter posledično sodelovanje in medsebojno prijateljstvo.Ob priložnostni  razstavi smo razstavili tudi likovne in literarne izdelke naših učencev.

 

 

Suzana Bizjak Šenekar

Vodja tima Zdrave šole

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)