7. APRIL – SVETOVNI DAN ZDRAVJA

Vsako leto 7. aprila Svetovna zdravstvena organizacija proslavi obletnico svoje ustanovitve s svetovnim dnevom zdravja.

Letošnji 7. april bo še zlasti poseben, saj SZO obeležuje

svojo 75. obletnico s sloganom »Zdravje za vse«.

Da bi zdravje za vse postalo resničnost, potrebujemo posameznike in skupnosti, ki imajo dostop do kakovostnih zdravstvenih storitev, da lahko poskrbijo za svoje zdravje in zdravje svojih družin; usposobljene zdravstvene delavce, ki zagotavljajo kakovostno, na ljudi osredotočeno oskrbo; in oblikovalce politik, ki so zavezani vlaganju v univerzalno zdravstveno varstvo.

Tudi na naši šoli te dni s priložnostno razstavo obeležujemo svetovni dan zdravja.

Učence prve triade so za en dan obiskale medicinske sestre in fizioterapevtka Zdravstvenega doma Koper. Učenci so tekom dneva krožili po postajah in spoznavali naslednje vsebine:

1. postaja : dobra drža, dviganje bremena, pravilno sedenje
  2. postaja: zobozdravstvena vzgoja – poškodba zoba…
  3. postaja: higiena –  umivanje rok
  4. postaja: prehranska piramida, zdrava prehrana
  5. postaja:  vaje za ravnotežje z igro, ….
  6. postaja : od koga lahko vzamemo zdravila in kako rokujemo z odpadno injekcijo

Z različnimi dejavnostmi, nasveti in napotki so popestrile naš naravoslovni dan, za kar smo jim zelo hvaležni.

Mentorica Zdrave šole z »zdravošolci«

Suzana Bizjak Šenekar